1

Amasya’ya Ulaşım – Uçak, Otobüs ve Tren Seferleri

Amasya’da, gerek yaz aylarında gerekse de kış aylarında, ulaşımda sıkıntı bulunmuyor. Çünkü hem il genelinde hem de köylerin yüzde doksanında yollar asfalt.

Amasya Otobüs Terminali sık işleyen bir yer ve ayrıca komşu iller olan Samsun ve Çorum’a her saatte araç bulmak mümkün.

  • Karayolu
  • Havayolu
  • Demiryolu
Amasya; Samsun, Tokat ve Çorum’a karayolu ile bağlıdır. Transit karayolu ise Avrupa – İran Uluslararası Transit Karayolu üzerindeki “100-17”, “100-18” ve “100-19” kontrol kesim numaralı devlet karayolunda bulunmaktadır. Amasya çevre illerinden; Çorum’a 95 km, Samsun’a 130 km ve Tokat’a da 114 km uzaklıktadır.
Aşağıdaki tablo Yandex’ten alınmıştır. Bilgilerin güncel olmamasından sitemiz sorumlu değildir.
Amasya’ya isteğe göre Çarşamba Havaalanı’yla Samsunda gelinebilir. Ancak Merzifon’daki Amasya Merzifon Havaalanı, şehir merkezine 46 km uzaklıktadır. Burası da kullanılabilir.
Gerek çevre iller ve gerekse de uzak şehirlerden tren yoluyla gelmek isteyenler, Sivas – Samsun demiryolunu kullanmak suretiyle ulaşım sağlayabiliyorlar. Ayrıca Sivas’a kadar trenle, sonrasında da kalan yaklaşık 225 km’lik yolu da karayoluyla gidebilirsiniz.
Aşağıdaki tablo Yandex’ten alınmıştır. Bilgilerin güncel olmamasından sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>