Emin Efendi Konakları

  • Otel Hakkında
  • Odalar
  • İletişim ve Ulaşım
  • Rezervasyon
  • Galeri
  • Sosyal Ağlarda Otelimiz
logoEmin Efendi Konakları, 7500 yılı aşan bir tarihe sahip, Perslerden Hellenistik Çağa, Bizanslılardan Selçuklulara ve Osmanlılara birçok uygarlığa ait değerlerle bezenmiş tabiat ve tarihin iç içe geçtiği, Amasya Şehrinde sizi büyülü bir yolculuğa davet ediyor..

Eski Roma dönem surlarında yükselen ve Kaya Mezarları’ na sırtını dayayan Emin Efendi Konakları, beyaz badanaları, ahşap çatkı arası kerpiç dolgu kullanılarak yapılmış duvarları, oluklu kiremit çatıları ile görülmeye değer. Kendisi başlı başına bir manzara ikonu haline gelen konağın pencerelerinden Sultan II.Bayezid Cami ve Külliyesi ihtişamıyla seyrediliyor, sokak cephesinden ise Kral Kaya Mezarları’nın manzarası insanı büyülüyor.

Yeşilırmak’ın incisi Emin Efendi Konakları, Amasya’ya gelen pek çok yerli ve yabancı konuğu ağırlıyor. Amasya’daki turizm potansiyelini canlandıran Emin Efendi Konakları, konuklarına otantik yapının ve modern yapının kaynaştığı eşsiz ve nezih bir ortam sunuyor.

Restaurant

Geleneksel mimari göz önünde bulundurularak günümüz rahatlığını yansıtan modern dekorasyonuyla Emin Efendi Restaurant, Gül Evi Restaurant ve Bahçe Restaurant, zengin menüsüyle sizlere hizmet vermektedir.

Yaz aylarında tüm günün yorgunluğunu Bahçe Restaurant’ ta canlı müzik eşliğinde alacağınız leziz bir akşam yemeğiyle atabilir, yeni güne yine Bahçe Restaurant’ ta yapacağınız zengin içerikli açık büfe kahvaltımızla başlayabilirsiniz.

Emin Efendi Restaurant ve Gül Evi Restaurant’ larımızda Yeşilırmak’ ın eşsiz manzarası karşısında uzman ve deneyimli Şef’ imizin hazırladığı nefis yemekleri tadabilir, konuklarınıza şık ve unutulmaz davetler verebilirsiniz.

Konuk memnuniyetini ilke edinen Emin Efendi Konakları, çıtasını gün be gün yükselterek siz değerli konuklarımıza kaliteli ve eşsiz hizmet sunmaya devam etmektedir.

Bu eşsiz lezzet deneyimini ve konforlu konaklama imkanını kaçırmamanız dileklerimizle…

Sizleri ve değerli konuklarınızı bekliyoruz…

16 adet standart otel odası, 9 adet Fatma Hanım Konağı ahşap oda ve 6 adet suit Gül Evi ahşap oda olmak üzere toplam 31 oda ve 76 yatak kapasitemiz bulunmaktadır.

Hayata geçirdiği Emin Efendi Konakları projesinde Büyükbabası’ nın ismini yaşatmak isteyen Sayın Gülseval ÖZKÖK YÜCER; tesis ismini Emin Efendi Konakları olarak belirlemiş ve büyük bir vefa örneği göstermiştir.

Sayın Gülseval ÖZKÖK YÜCER; Osmanlı Sultanlarının pek çoğunun şehzadelik dönemlerini yaşadığı şehzadeler şehri Amasya’ da hizmete açtığı Gül Evi’ ndeki her bir odaya, şehzadelerimizin değerli validelerinin anısını yaşatmak adına, bu değerli validelerin isimlerini vermek ister. Araştırmaları sonucu, 7 tane isim bulur ki bunların hepsi büyük bir tesadüf eseri “Gül” ile başlıyor. Gül Evi’ ndeki 6 odaya Gülruh Hatun, Gülbahar Hatun, Gülfem Hatun, Gülistu Hatun, Gülcemal Hatun ve Gülçiçek Hatun isimlerini verir.

Emin Efendi Konakları bünyesine en son katılan Fatma Hanım Konağı ismi; Emin Efendi’ nin eşi Fatma Hanım’ dan gelmektedir. Fatma Hanım Konağı’ nda 9 adet ahşap oda yer almaktadır ve bu odaların her biri Emin Efendi’ nin ve Fatma Hanım’ ın torunlarının isimleri ile adlandırılmtır. Bu isimler; Arda, Tuna, Berke, Engin, Berkin, Cansu, Nil, Elif ve Oya’ dır.

Emin Efendi Konağı

Gül Evi Konağı

Fatma Hanım Konağı

Emin Efendi Konakları’na ulaşımda 2 alternatif bulunmaktadır.

1. Alternatif

Amasya, komşu illerden Samsun, Çorum ve Tokat’a Devlet yolu ile bağlıdır. Transit karayolu güzergahı 100-17,100-18 ve 100-19 kontrol kesim no’ lu devlet yolu (Avrupa – İran Uluslararası Transit Karayolu) üzerinde yer almaktadır. İl genelinde yolu bulunmayan yerleşim merkezi olmadığı gibi köy yollarının da %90’ı asfalttır. Yaz-kış ulaşım sorunu yoktur.

2. Alternatif

Amasya Otobüs Terminaline günlük ortalama 140 şehirlerarası otobüs girip çıkmaktadır. Amasya ile komşu iller Samsun ve Çorum arasında her saat araç bulmak mümkündür.

Konak

Tel: +90 358 213 00 33

Fax: +90 358 212 25 52

Web: www.eminefendi.com

Mail: info@eminefendi.com

Adres:  Hatuniye Mah. Hazeranlar Sok. No:66 / Amasya

Restaurant

Tel: +90 358 212 62 00

Adres:  Hatuniye Mah. Hazeranlar Sok. No:85 / Amasya

Pansiyon

Tel: +90 358 212 66 22

Adres:  Hatuniye Mah. Hazeranlar Sok. No:73 / Amasya

Dolduracağınız rezervasyon formu direk olarak işletmeye gitmektedir. Sitemiz üzerinden yapılacak rezervasyon işlemlerinden ücret alınmadığı gibi, rezervasyonla ilgili sitemizin herhangi bir sorumluluğu yoktur.


Yorum yapın

Emailiniz görünmeyecek. Doldurulması zorunlu alanlar *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>